Čtvrtek 6. října 2022, svátek má Hanuš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Všechno je jinak!

27. 07. 2009 18:22:14
V noci ze soboty na neděli (25. -26.7 2009) jsem na svém blogu publikovala text o právě probíhající Letní filmové škole v Uherském Hradišti. I když jsem akci hodnotila velmi pozitivně, vytkla jsem jí několik nedostatků. Neuvěříte, co se dělo potom!

Když jsem v neděli odpoledne zasedla k PC, čekal mě v něm již email od tiskové mluvčí paní Lenky Zemánkové. Nemohla jsem skoro uvěřit, že již krátce po poledni reagovala na můj článek. Je vidět, že texty o LFŠ v médiích skutečně poctivě sleduje.Paní Zemánková reagovala na určité informace zveřejněné v mém textu a také mě upozornila na faktickou chybu, kterou bych tímto ráda napravila. Více jak šestimilionovým schodkem neskončil loňský ročník LFŠ, ale ten z roku 2007. Za chybu se tímto pořadatelům omlouvám. Nicméně otázka financování této akce mne i nadále zajímá a proto jsem se domluvila na rozhovoru s ředitelem produkce, panem Michalem Surmou. V brzké době tedy ve svém blogu zveřejním materiál, který se bude hlouběji zabývat otázkou, proč takto úspěšná a hojně navštěvovaná akce má problémy s financemi.Nyní bych ale ráda zmínila cosi, co mi skutečně vyrazilo dech. Paní Zemánková mi napsala, že nápad umístit na stromy v areálu okolí kina Hvězda (což je takové centrum celého festivalu) jednoduché směrovky sloužící k lepší orientaci návštěvníků, se všem líbí. A že do druhého dne budou všude viset.Dnes jsem park okolo Hvězdy procházela. A kromě původního značení (velká mapa na informačním stanu LFŠ) se skutečně na stromech v širokém okolí objevily ještě i další směrovky. Může se to zdát jako malichernost, ale není. I Když na informačním stanu visí velká mapa, i když každý účastník má tutéž mapku ještě i v maličké podobě v programu, bloudění to jaksi mnohým nezabrání. Týká se to samozřejmě zejména těch návštěvníků, kteří jsou v Uherském Hradišti letos poprvé. Pohybujete se v parku, kde je velké množství stanů. Některé jsou s občerstvením, některé slouží k provozování různých akcí a programů. Člověk většinou musel dojít až ke stanu, aby zjistil, jestli jde právě o ten stan, který hledá. Teď se stačí rozhlédnout po okolních stromech a je jasné, kterým směrem jít - aniž by se musel návštěvník vracet do informačního stanu před kino Hvězda, kde mu mohou poradit. Tato zdánlivá maličkost má velký efekt. Program je bohatý, vybírat z něj není snadné. Většina návštěvníků tak běhá z místa na místo a snaží se vše stihnout. Díky směrovkám neztrácejí čas a mají větší šanci doběhnout na program včas. A těm, kterým se hůře chodí (a že je nás tu o berlích docela hodně, jak jsem se rozhlížela), to ušetří zase kroky, za což jsme velmi vděční.Ve svém prvním článku o LFŠ jsem napsala, že má u mě paní tisková mluvčí velké mínus. Už ho nemá. Dokázala na článek zareagovat velmi rychle a udělala maximum pro zlepšení situace. Do 24 hodin bylo vše jinak. To je v Česku záležitost téměř nevídaná a zaslouží si velkou pochvalu. Díky všem, kteří se na tomto vylepšení podíleli! Je příjemné být v dnešní době pozitivně šokována!
Autor: Markéta Dočekalová | pondělí 27.7.2009 18:22 | karma článku: 10.54 | přečteno: 1404x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Kultura

Dita Jarošová

Potencionální atentáty na sportoviště?

Pokud bychom se měli bát rusských jader, myslím, že by útok soustředili na sportovní utkání, z nichž jsou jejich krajané v rámci sankcí vyloučeni a kde se vyskytuje mnoho VIP lidí. Když jsou zvyklí nehrát fair play, tak lze čekat

5.10.2022 v 21:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Viliam Kusi

Příběhy, písně, video 2

Rio de la Plata, Láhev vodky, Navěky, Máma říká pravdu, Miluji Vás, Tvá láska. Mám před očima takový milý obrázek. Moje máma v kuchyni dělá nudle (z mouky a vajec) a poslouchá při tom v rádiu pořad Hrajeme jubilantům.

4.10.2022 v 19:19 | Karma článku: 3.47 | Přečteno: 108 | Diskuse

Eva Šamánková

Pozůstalí

Žila ve spokojeném manželství. Když se její život zhroutil následkem sebevraždy manžela, ztratila veškeré jistoty. Teď je potřeba znovu se postavit na vlastní nohy. Podaří se jí to? Najde k tomu sílu navzdory bezbřehé samotě?

4.10.2022 v 12:01 | Karma článku: 5.90 | Přečteno: 204 | Diskuse

Josef Prouza

Takový videoklip jste určitě v životě neviděli

Vznikl z nadšení a za pár tisícovek (což se vám po shlédnutí bude zdát nemožné). Je důkazem, že i v dnešní lehce ponuré době a finanční nouzi mohou vzniknout umělecká dílka pro čirou radost z tvorby. Vstupte, nebudete litovat!

3.10.2022 v 9:14 | Karma článku: 30.98 | Přečteno: 4477 | Diskuse

Eva Šamánková

Pokrevní pouta

Svérázná inspektorka na stopě záhadného vraha žen, který po sobě nezanechává žádné stopy. Alespoň prozatím... Přízrak z nedávné minulosti, který se znovu hlásí o slovo se svou ďábelskou hrou. Vyvázne policistka se zdravou kůží?

2.10.2022 v 15:17 | Karma článku: 5.08 | Přečteno: 103 | Diskuse
Počet článků 22 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4510
Scenáristka, publicistka a lektorka tvůrčího psaní. Autorka dvoudílné učebnice "Tvůrčí psaní pro každého", provozovatelka webu (a kurzů) pro začínající autory www.scenare.cz. Vystudovala žurnalistiku na FSV UK, čtyři roky žila v Nizozemí a působila jako externí dopisovatel pro oblast Beneluxu. Studovala scenáristiku v USA, byla jednou ze zakladatelek televizního seriálu Ulice a podepsala se pod cca 680 jeho dílů. Momentálně působí jako producentka v producentské firmě. Více na www.scenare.cz

Najdete na iDNES.cz