Čtvrtek 24. června 2021, svátek má Jan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 24. června 2021 Jan

Všechno je jinak!

27. 07. 2009 18:22:14
V noci ze soboty na neděli (25. -26.7 2009) jsem na svém blogu publikovala text o právě probíhající Letní filmové škole v Uherském Hradišti. I když jsem akci hodnotila velmi pozitivně, vytkla jsem jí několik nedostatků. Neuvěříte, co se dělo potom!

Když jsem v neděli odpoledne zasedla k PC, čekal mě v něm již email od tiskové mluvčí paní Lenky Zemánkové. Nemohla jsem skoro uvěřit, že již krátce po poledni reagovala na můj článek. Je vidět, že texty o LFŠ v médiích skutečně poctivě sleduje.Paní Zemánková reagovala na určité informace zveřejněné v mém textu a také mě upozornila na faktickou chybu, kterou bych tímto ráda napravila. Více jak šestimilionovým schodkem neskončil loňský ročník LFŠ, ale ten z roku 2007. Za chybu se tímto pořadatelům omlouvám. Nicméně otázka financování této akce mne i nadále zajímá a proto jsem se domluvila na rozhovoru s ředitelem produkce, panem Michalem Surmou. V brzké době tedy ve svém blogu zveřejním materiál, který se bude hlouběji zabývat otázkou, proč takto úspěšná a hojně navštěvovaná akce má problémy s financemi.Nyní bych ale ráda zmínila cosi, co mi skutečně vyrazilo dech. Paní Zemánková mi napsala, že nápad umístit na stromy v areálu okolí kina Hvězda (což je takové centrum celého festivalu) jednoduché směrovky sloužící k lepší orientaci návštěvníků, se všem líbí. A že do druhého dne budou všude viset.Dnes jsem park okolo Hvězdy procházela. A kromě původního značení (velká mapa na informačním stanu LFŠ) se skutečně na stromech v širokém okolí objevily ještě i další směrovky. Může se to zdát jako malichernost, ale není. I Když na informačním stanu visí velká mapa, i když každý účastník má tutéž mapku ještě i v maličké podobě v programu, bloudění to jaksi mnohým nezabrání. Týká se to samozřejmě zejména těch návštěvníků, kteří jsou v Uherském Hradišti letos poprvé. Pohybujete se v parku, kde je velké množství stanů. Některé jsou s občerstvením, některé slouží k provozování různých akcí a programů. Člověk většinou musel dojít až ke stanu, aby zjistil, jestli jde právě o ten stan, který hledá. Teď se stačí rozhlédnout po okolních stromech a je jasné, kterým směrem jít - aniž by se musel návštěvník vracet do informačního stanu před kino Hvězda, kde mu mohou poradit. Tato zdánlivá maličkost má velký efekt. Program je bohatý, vybírat z něj není snadné. Většina návštěvníků tak běhá z místa na místo a snaží se vše stihnout. Díky směrovkám neztrácejí čas a mají větší šanci doběhnout na program včas. A těm, kterým se hůře chodí (a že je nás tu o berlích docela hodně, jak jsem se rozhlížela), to ušetří zase kroky, za což jsme velmi vděční.Ve svém prvním článku o LFŠ jsem napsala, že má u mě paní tisková mluvčí velké mínus. Už ho nemá. Dokázala na článek zareagovat velmi rychle a udělala maximum pro zlepšení situace. Do 24 hodin bylo vše jinak. To je v Česku záležitost téměř nevídaná a zaslouží si velkou pochvalu. Díky všem, kteří se na tomto vylepšení podíleli! Je příjemné být v dnešní době pozitivně šokována!
Autor: Markéta Dočekalová | pondělí 27.7.2009 18:22 | karma článku: 10.19 | přečteno: 1404x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Kultura

Dita Jarošová

Fronta na jahody aneb zapomněla vážení...

Zahrádkáři Kersku? Houbelec. Stav našeho obchodu obzvláště zelinářství a ovocnářství jest v žalostném stavu a odnášejí to zejména farmáři... Jejich podnikání vláda zatípla před časem smysl, měli totiž zlikvidovat své sadby...

23.6.2021 v 19:43 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 435 | Diskuse

Karel Sýkora

Hélene Ségara, Joe Dassin — Et si tu n'existais pas

Joe Dassin byl americko-francouzský zpěvák, kytarista a hudební skladatel. Zpíval ve francouzštině, němčině, angličtině, španělštině, italštině i řečtině.

23.6.2021 v 5:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 |

Jarka Jendrisková

Norské Fargo – Vítejte v Utmarku

Jak se žije ve vesnici Utmark na severu Norska? Jací jsou místní obyvatelé, čím se živí, jak se milují a jak se nenávidí? Nový norský seriál to osvětlí. Zaručuji Vám, že tolik nádherných zoufalců pohromadě jste ještě neviděli.

22.6.2021 v 23:35 | Karma článku: 9.63 | Přečteno: 459 | Diskuse

Karel Sýkora

Mapa starověkého římského světa: Orbis Terrarum

Pomponius Mela (1. století) byl římský geograf a spisovatel. O jeho životě existuje velmi málo zpráv. Byl nejstarším římským geografem. Narodil se v Tingentera (nyní Algeciras ve Španělsku) a zemřel roku 45 n. l.

22.6.2021 v 19:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 |

Richard Mandelík

Festival Jarmily Novotné 2021

Na konci obtížného období už možno konat tradiční akce. Podesáté se koná tento festival. Paní Leidlová, ředitelka pořadatelské nadace Zámek Liteň, připustí, že zpočátku si ani neuměla představit, že se dočkáme 10. výročí.

22.6.2021 v 7:00 | Karma článku: 6.05 | Přečteno: 234 | Diskuse
Počet článků 22 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4505
Scenáristka, publicistka a lektorka tvůrčího psaní. Autorka dvoudílné učebnice "Tvůrčí psaní pro každého", provozovatelka webu (a kurzů) pro začínající autory www.scenare.cz. Vystudovala žurnalistiku na FSV UK, čtyři roky žila v Nizozemí a působila jako externí dopisovatel pro oblast Beneluxu. Studovala scenáristiku v USA, byla jednou ze zakladatelek televizního seriálu Ulice a podepsala se pod cca 680 jeho dílů. Momentálně působí jako producentka v producentské firmě. Více na www.scenare.cz

Najdete na iDNES.cz