Čtvrtek 24. června 2021, svátek má Jan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 24. června 2021 Jan

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

waits

no asi by jste se

No asi by jste se měla poohlédnout po jiné účetní firmě, protože to co dělá ta Vaše, není nic jiného než strašení lidí, v případě tohoto návrhu nejde o nic jiného, než o to, že v případě FALEŠNÝCH TRANSAKCÍ nevznikne příjemci plnění nárok na odpočet DPH, ono se stačí nad celou věcí jenom zamyslet a nepanikařit, doposud i z falešné transakce nárok na odpočet vznikal a pokud došlo k tříletému promlčení, nebylo možno aby stát takovou vyplacenou vratku dostal z "odběratele" zpět. Takže pokud se nezabýváte nekalou činností tohoto druhu tak jako daňový poplatník by jste měla být za takové ustanovení ráda ...

0/0
22.11.2010 19:37

eQuido

Ale no tak ...

... nač ta hysterie?

1) Poněkud jste opomněla zmínit, že v návrhu je i výčet oblastí podnikání, jichž se to automaticky týká. Ani v jedné z nich se "drobný chudák živnostník" nepohybuje, je to všechno oblast hóóódně velkých firem.

2) Nic si dopředu zajišťovat nemusíte. Prokázání "věděl nebo vědět mohl" je na úřadu (a posouzení soudem).

3) Paragrafy mohou být aplikovány na lib. oblast podnikání, ale jen na případy u nichž je zjevné, že se jedná o podvod (dovozy načerno, kradené zboží apod.)

Takže, jak pravil klasik : "Pláčete krásně, ale na špatném hrobě..." :-)

0/0
22.11.2010 16:15

katův šleh

Re: Ale no tak ...

Takže hoooodně velké firmy si to vlastně zaslouží a úřad zastoupený zapšklým závistivým páprddou nás spasí. Pane, Vy jste buď komunista nebo blázen.

0/0
22.11.2010 17:17

DahliaPinata

Re: Ale no tak ...

Od 1.1. 2010 do DPH spadnul ještě menší živnostníček, který ani nemá obrat 1 mega.... stačí, když vystavil jednu jedinou fakturu do kterékoliv země EU. Přitom z těchto faktur, pokud byly vystaveny plátci v EU DPH neplatí, pouze z faktur vystavených subjektům v Česku. Ať žije Kocourkov!!!

0/0
22.11.2010 19:15

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz